Przyczyny swędzenia ucha u dziecka

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-ko406rad’ admin_preview_bg=”]
Swędzenie ucha może mieć różne przyczyny. O ile niektóre objawy mają związek np. z nieprawidłowym czyszczeniem, tak inne mogą świadczyć o chorobie. Zwykle ma to miejsce, kiedy uczucie staje się coraz bardziej uporczywe, a niekiedy nawet skutecznie utrudniające codzienne funkcjonowanie.

Swędzenie uszu to jedno z tych dolegliwości, które pomimo męczących i dokuczliwych odczuć, niejednokrotnie bywa bagatelizowany. Uczucie świądu w połączeniu z innymi objawami może być oznaką poważnych schorzeń. Należy więc niezwłocznie udać się do lekarza rodzinnego. W przypadku, jeżeli tylko pojawi się taka konieczność, specjalista kieruje pacjenta do otolaryngologa lub dermatologa. Znacznie więcej informacji na temat chorób i sposobów leżenia znajdziesz w sieci, np. na geers.pl.

W przypadku dzieci nadmierne swędzenie wewnątrz ucha może oznaczać zapalenie ucha środkowego. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że jest to jeden z najczęstszych rodzajów zapalenia ucha u najmłodszych członków rodziny. Odpowiedzialna jest za to zwykle różnica w budowie trąbki słuchowej u dzieci i starszych.

Czym objawia się zapalenie ucha środkowego?

  • uporczywy ból,
  • uczucie pełności w uchu,
  • szumy,
  • mrowienie

W niektórych przypadkach zauważalne może być również pogorszenie się słuchu. Innymi objawami, o których nie sposób jest nie wspomnieć, są: gorączka, wymioty, wyciek wydzielony z ucha. Jak wyleczyć zapalenie ucha środkowego? Zwykle jest to leczenie objawowe, które polega na zmniejszeniu dolegliwości bólowych. Niekiedy antybiotykoterapia może okazać się koniecznością. Jednak o tym powinien zdecydować lekarz.

[/av_textblock]