Jak rozpocząć zdrowy styl życia?

Kiedy jesteś nowy w świecie planowania posiłków, może być kuszące, aby spróbować zmieścić jak najwięcej posiłków w ciągu dnia, jak to możliwe. Ale to może być przepis na katastrofę. Choć z pewnością dobrym pomysłem jest przygotowywanie różnorodnych posiłków, spróbuj zorganizować je tak, abyś nie był w pośpiechu. Pierwszym i najważniejszym krokiem w tworzeniu zdrowych posiłków jest poświęcenie czasu na zaplanowanie ich z wyprzedzeniem. Jeśli jesteś w pośpiechu podczas gotowania, jedzenie, które robisz, będzie również pospieszne. Daj sobie wystarczająco dużo czasu zarówno na zaplanowanie, jak i na zjedzenie posiłków, aby nie czuć się pospiesznie. Gdy zaczynasz planować posiłki, nie zapominaj o przekąskach pomiędzy nimi. Nawet jeśli starasz się tworzyć zdrowe posiłki, nie możesz zapomnieć o tym, że Twój maluch również je. Upewnij się, że daj im przekąski, które są pożywne i satysfakcjonujące. Prosta przekąska w postaci kawałka owocu lub garści orzechów może być świetnym sposobem na uzyskanie składników odżywczych, których potrzebują.

Jedz śniadanie na obiad

Kiedy zaczynasz, pomocne może być zaplanowanie tygodnia przynajmniej na kilka dni przed czasem. To może pomóc Ci zaplanować przerwy między pracą i szkołą oraz inne zajęcia, które mogą zająć Ci trochę czasu. Może to również pomóc w zaplanowaniu posiłków z wyprzedzeniem. Możesz użyć kalendarza lub możesz skorzystać z aplikacji takiej jak TidyPlan lub Daytum, która ułatwia zarówno planowanie, jak i śledzenie posiłków. Jeśli planujesz jeść więcej w domu, pomocne może być zaplanowanie posiłków z wyprzedzeniem. Pomoże Ci to uniknąć niektórych wspólnych pułapek związanych z jedzeniem poza domem, takich jak jedzenie z nudów lub z powodu wygody.

Upewnij się, że przekąski są pożywne i satysfakcjonujące

Łatwo jest dać się złapać w gorączkowym codziennym harmonogramie bycia rodzicem i zapomnieć, że musimy jeść co kilka godzin. To może utrudnić zaplanowanie zdrowego i satysfakcjonującego lunchu lub kolacji. Jedzenie śniadania na kolację może być świetne z kilku powodów. Może dać ci energię, której potrzebujesz, aby przejść przez dzień, a także dać organizmowi impuls składników odżywczych, których może brakować z powodu braku jedzenia w ciągu dnia. Może to być również łatwy sposób, aby przemycić trochę zdrowych owoców lub warzyw przed snem. Jeśli Twoje dziecko jest małe, może to również pomóc mu pozostać nieco bardziej rozbudzonym i aktywnym w ciągu dnia, dzięki czemu będzie mniej skłonne do marudzenia lub wpadania w kłopoty. Jeśli Twoje dziecko jest starsze niż 2 lata, może to być również świetny sposób, aby skłonić je do zjedzenia kilku zdrowych warzyw przed snem.

Nie zapomnij o deserze!

Może być łatwo złapać się w gorączkowym codziennym harmonogramie bycia rodzicem i zapomnieć, że musimy jeść co kilka godzin. To może utrudnić zaplanowanie zdrowego i satysfakcjonującego lunchu lub kolacji. Jedzenie pożywnej przekąski przed snem może być również świetnym sposobem na zapobieganie zbytniemu marudzeniu dziecka lub próbom pozostania w domu później niż powinno. To może być również świetny sposób, aby uzyskać je jeść niektóre owoce i warzywa przed snem. Może to być również świetny sposób, aby przyzwyczaić swojego malucha do jedzenia zdrowych, bogatych w składniki odżywcze pokarmów, gdy są młodzi. Może to ułatwić im przyzwyczajenie się do idei zdrowego odżywiania, gdy będą starsze.

Zakończenie

Tak łatwo jest dać się złapać w gorączkowym codziennym harmonogramie bycia rodzicem i zapomnieć, że musimy jeść co kilka godzin. To może utrudnić zaplanowanie zdrowego i satysfakcjonującego lunchu lub kolacji. Jedzenie pożywnej przekąski przed snem może być również świetnym sposobem na zapobieganie zbytniemu marudzeniu dziecka lub próbom pozostania w domu później niż powinno. To może być również świetny sposób, aby uzyskać je jeść niektóre owoce i warzywa przed snem. Może to być również świetny sposób, aby przyzwyczaić swojego malucha do jedzenia niektórych zdrowych, pożywnych pokarmów, gdy są młodzi. Może to ułatwić im przyzwyczajenie się do zdrowego odżywiania, gdy będą starsze.