piora wieczne

Dlaczego studenci pierwszego roku marzą, aby posiadać pióro wieczne parker?

Należy sądzić, że pióro wieczne parker jest obiektem pożądania niejednego studenta. Jednakże jak pokazują badania przeprowadzone wśród żaków, decydują się oni jednak w większości na długopis. Z czego wynika ten rozdźwięk pomiędzy marzeniem o piórze, a zwykłym długopisem?

Studenci przebywający czasami po kilka i kilkanaście godzin w jednostkach naukowych, siłą rzeczy utożsamiają się z panującymi w nich trendami. Nie ulega wątpliwości, że odgrywa tutaj znaczący wpływ autorytetów, czyli wykładowców. Wydaje się, że szczególnie studenci pierwszego roku skupiają się na autorytetach poznawczych. Chodzi mianowicie o taki wzór osoby który chcą naśladować, nie ze względu na głoszone przez niego treści, tylko w wyniku zaufania i cieszącego się prestiżu. Mamy tutaj do czynienia z wizerunkiem, odbiorem percepcji wzrokowej. Młoda osoba, szuka na początku swojej drogi naukowej własnego stylu. Prawdopodobnie ma nadzieję, na łatwiejszą identyfikację z kimś kto cieszy się powszechnym uznaniem. Należy założyć, że odczuwana jest w tym wyborze mniejsza niepewność.

Wybierając sprawdzony przez szanowanego wykładowcę sposób bycia, styl i nawyki, student czuje się bezpieczniej wkraczając w dorosłe życie. Warto podkreślić, że na początkowym okresie adaptacji studenta w wyższej uczelni, najłatwiej jest zacząć właśnie od tego co widzimy. Poznając nowe treści, poglądy, dużo trudniej jest od razu je zrozumieć i zaakceptować.

Obiekt pożądania ma tylko jedno imię

Jak już zostało wspomniane wyżej, student pierwszego roku odznacza się konformizmem. Naturalnie nie można wykluczyć jednostek z duszą buntownika, jednak nauka i obcowanie z nią elitaryzuje. Nasuwa się pytanie o symbol, czy też o charakterystyczny przedmiot który podświadomie wskazuje na włączenie do grona intelektualistów. Studentowi wystarczy jeden rzut oka, by rozpoznać ów przedmiot, a mianowicie pióro wieczne parker.

Wywiady wśród studentów pokazują jasno. Właśnie pióro wieczne parker w znakomitej większości stało się prezentem, który chcieliby oni dostać na urodziny, czy pod choinkę.

Nie ulega wątpliwości, że dobrej jakości pióro podnosi samoocenę i wpływa na korzystniejsze postrzeganie jego właściciela. Jak to działa? Należy przypuszczać, że mogą w ten sposób manifestować się ludzkie kompleksy. Dlatego też widząc przedmiot, który jest mniej powszechny w użyciu od standardowego długopisu, pojawia się chęć posiadania. Powiedzmy otwarcie, każdy człowiek lubi czuć się wyjątkowy. Nie ma w tym nic zdrożnego, ponieważ taka jest ludzka natura.

Podobne artykuły:

Szara rzeczywistość w świecie studenta

Jak się okazuje, prowadzone bardziej dogłębnie dalsze badania w środowisku akademickim, pokazują szarą rzeczywistość. Początkowe zachłyśnięcie się majestatyczną aurą autorytetu poznawczego, u większości studiujących szybko przemija. Nie ukształtowany charakter i błahe zachcianki, wypierają wartościowe wybory. Mogłoby się wydawać, że jest to powód do rozczarowania. Nie należy jednak zapominać, że student jest na ogół osobą młodą. Życie pokazuje, że wiele osób musi dojrzeć, aby posiadać pióro wieczne parker.