Rola emolientów w pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe zapalenie skóry wymaga właściwie dobranej i przemyślanej pielęgnacji. Przypomnijmy, że do głównych objawów tej choroby skóry zalicza się bowiem świąd, nadmierną suchość skóry a w niektórych przypadkach także powstające na skórze rany. Bardzo częstą przypadłością są też okresowe przesuszenia naskórka. Kluczowym elementem odpowiadającym za taki stan skóry są m.in. warunki klimatyczne. Jednym z najczęściej polecanych produktów są emolienty na atopowe zapalenie skóry. Dlaczego warto je włączyć do codziennej pielęgnacji? 

Najlepszy krem na azs 

Emolienty na atopowe zapalenie skóry posiada w swojej ofercie znana na całym świecie marka Dexeryl. Krem ten polecany jest nie tylko osobom zmagającym się z atopowym zapaleniem skóry, ale również rybią łuską czy łuszczycą. Stosowany zgodnie z zaleceniami producenta przynosi uczucie natychmiastowej ulgi i ukojenia. Dodatkowo perfekcyjnie nawilża, regeneruje skórę na całym ciele i przywraca skórze barierę ochronną. Z powodzeniem można stosować je również dla dzieci i niemowląt. 

Osoby z atopowym zapaleniem skóry powinny zwracać szczególną uwagę na składy kosmetyków. Te powinny być pozbawione parabenów, alkoholu, substancji zapachowych, a także wielu innych czynników drażniących, jak chociażby kokamidopropylobetaina czy  półtoraoleinian sorbitanu. Pomocne mogą okazać się również naturalne kosmetyki naturalne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Warto, aby produkty wzbogacone były w takie pierwiastki jak miedź, cynk czy selen. Cynk niezastąpiony jest bowiem w leczeniu ran, miedź odpowiada za produkcję m.in. kolagenu, a selen posiada szereg właściwości przeciwgrzybiczych. Co więcej, emolienty na atopowe zapalenie skóry wymagają również stosowania zgodnego z zaleceniami producenta. Kremy na azs powinny być przede wszystkim silnie nawilżające i regenerujące. 
Emolienty na atopowe zapalenie skóry stanowią bardzo obszerną grupę produktów. Kluczowe jest w tym przypadku znalezienie bezpiecznego i skutecznego produktu, który okaże się pomocny w zwalczaniu ran.