prezent dla szefowej

Jak wybrać trafiony prezent dla szefowej?

Ktoś mógłby powiedzieć, że wybór prezentu dla szefowej wymaga rozwagi osoby spacerującej po linie oraz intuicji sapera. Może nie warto jednak tak demonizować tego zagadnienia, jak również samych szefowych, które w większości przypadków okazują się być kobietami na poziomie, z dystansem i poczuciem humoru. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to nadal szefowa, dlatego prezent dla niej powinien być nienachalny, gustowny i uniwersalny.

Idealny prezent dla szefowej zależy od charakteru

Wybór odpowiedniego prezentu dla przełożonej przede wszystkim musi być rozpatrzony w dwóch kwestiach – czy kupujemy go w grupie czy jednak każdy daje indywidualnie. Dobieranie podarunku do charakteru i osobowości jest dobrym pomysłem, ale niesie ze sobą pewne ryzyko. Jakie? Ludzie bardzo często mają dwie twarze. Może się więc okazać, że nawet po kilkunastu latach pracy z jedną osobą tak naprawdę jej nie znamy. W pracy zimna i stanowcza bizneswoman w domu może okazać się ciepłą i bardzo empatyczną osobą. Jeżeli jesteśmy pewni jej charakteru i upodobań to droga jest prosta – po prostu kupujemy to co do niej pasuje, o czym często wspomina. Jeżeli szefowa ma jakieś pasje, o których często opowiada np. muzyka danego artysty, to można kupić jej bilety na koncert lub vinylową płytę ulubionego twórcy. Należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby podarunek nie był zbyt nachalny. Nie może to być wyścig wśród pracowników o najlepszy prezent dla szefowej, a w innymi tego słowa znaczeniu walka o jej zawodowe względy.

A co jeśli nie znamy jej upodobań? jaki prezent dla szefowej wtedy wybrać?

Paradoksalnie, jeżeli nie zna się upodobań swojej szefowej lub ona w pracy ich nie pokazuje to sprawa będzie dużo prostsza. Istnieje wiele uniwersalnych prezentów, które zawsze będą trafione i jednocześnie zawsze będą przypominać o osobie, która go podarowała. Prezent powinien być elegancki i mieć nieduże wymiary. Świetnym pomysłem będzie zestaw długopisów lub ekskluzywnie opakowane pióro. Taki podarunek zawsze się przyda i z każdym podpisem będzie przypomniał o pracowniku. Kto wie, może takim piórem szefowa chętniej podpisze wniosek o podwyżkę? Dobrym pomysłem będzie również książka, ale taka w której nie ma mocno zarysowanych poglądów politycznych, religijnych itp – neutralna, tak aby z szefowej poprzez własne poglądy nie zrobić sobie wroga. Najlepsza będzie jakaś dobra powieść z humorystycznym akcentem. Jeśli jesteśmy już przy humorystycznych akcentach, to genialnym pomysłem jest słodki dodatek w postaci oryginalnych łakoci. Ogromny wybór unikalnych słodkości z zagranicy znaleźć można w sklepie internetowym. Taki pyszny i zabawny dodatek na pewno wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanej!

Perfumy, torebki czy bony do drogerii mogą okazać się strzałem w kolano – szefowa może to odebrać jako osobisty przytyk. Prezent powinien być osobisty, ale nie ingerować w tę sferę zbyt głęboko.

Podarunek dla szefowej powinien być wyważony, stonowany i uniwersalny. Nie powinien razić w oczy i wywoływać skrajnych emocji. Powinien dawać jej poczucie, że jest ona traktowana jak kobieta z klasą, ale również tworzyć takie samo wrażenie o osobie wręczającej.