prezent dla szefowej

Jak wybrać trafiony prezent dla szefowej?

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-kc0hxbu0′ admin_preview_bg=”]
Ktoś mógłby powiedzieć, że wybór prezentu dla szefowej wymaga rozwagi osoby spacerującej po linie oraz intuicji sapera. Może nie warto jednak tak demonizować tego zagadnienia, jak również samych szefowych, które w większości przypadków okazują się być kobietami na poziomie, z dystansem i poczuciem humoru. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to nadal szefowa, dlatego prezent dla niej powinien być nienachalny, gustowny i uniwersalny.

Idealny prezent dla szefowej zależy od charakteru

Wybór odpowiedniego prezentu dla przełożonej przede wszystkim musi być rozpatrzony w dwóch kwestiach – czy kupujemy go w grupie czy jednak każdy daje indywidualnie. Dobieranie podarunku do charakteru i osobowości jest dobrym pomysłem, ale niesie ze sobą pewne ryzyko. Jakie? Ludzie bardzo często mają dwie twarze. Może się więc okazać, że nawet po kilkunastu latach pracy z jedną osobą tak naprawdę jej nie znamy. W pracy zimna i stanowcza bizneswoman w domu może okazać się ciepłą i bardzo empatyczną osobą. Jeżeli jesteśmy pewni jej charakteru i upodobań to droga jest prosta – po prostu kupujemy to co do niej pasuje, o czym często wspomina. Jeżeli szefowa ma jakieś pasje, o których często opowiada np. muzyka danego artysty, to można kupić jej bilety na koncert lub vinylową płytę ulubionego twórcy. Należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby podarunek nie był zbyt nachalny. Nie może to być wyścig wśród pracowników o najlepszy prezent dla szefowej, a w innymi tego słowa znaczeniu walka o jej zawodowe względy.

A co jeśli nie znamy jej upodobań? jaki prezent dla szefowej wtedy wybrać?

Paradoksalnie, jeżeli nie zna się upodobań swojej szefowej lub ona w pracy ich nie pokazuje to sprawa będzie dużo prostsza. Istnieje wiele uniwersalnych prezentów, które zawsze będą trafione i jednocześnie zawsze będą przypominać o osobie, która go podarowała. Prezent powinien być elegancki i mieć nieduże wymiary. Świetnym pomysłem będzie zestaw długopisów lub ekskluzywnie opakowane pióro. Taki podarunek zawsze się przyda i z każdym podpisem będzie przypomniał o pracowniku. Kto wie, może takim piórem szefowa chętniej podpisze wniosek o podwyżkę? Dobrym pomysłem będzie również książka, ale taka w której nie ma mocno zarysowanych poglądów politycznych, religijnych itp – neutralna, tak aby z szefowej poprzez własne poglądy nie zrobić sobie wroga. Najlepsza będzie jakaś dobra powieść z humorystycznym akcentem. Jeśli jesteśmy już przy humorystycznych akcentach, to genialnym pomysłem jest słodki dodatek w postaci oryginalnych łakoci. Ogromny wybór unikalnych słodkości z zagranicy znaleźć można w sklepie internetowym. Taki pyszny i zabawny dodatek na pewno wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanej!

Perfumy, torebki czy bony do drogerii mogą okazać się strzałem w kolano – szefowa może to odebrać jako osobisty przytyk. Prezent powinien być osobisty, ale nie ingerować w tę sferę zbyt głęboko.

Podarunek dla szefowej powinien być wyważony, stonowany i uniwersalny. Nie powinien razić w oczy i wywoływać skrajnych emocji. Powinien dawać jej poczucie, że jest ona traktowana jak kobieta z klasą, ale również tworzyć takie samo wrażenie o osobie wręczającej.
[/av_textblock]