aranżacje w ogrodzie

Poznaj najnowszy trend w aranżacji ogrodu

Dotychczas najbardziej popularnym trendem w aranżacji ogrodu były precyzyjnie przycięte, zadbane trawniki. Świadczyły one o tym, że właściciel domu nie tylko zna się na tym, co jest aktualnie w modzie, ale także o tym, że dba o przestrzeń wokół domu. Jak wyglądają aktualne trendy w aranżacjach ogrodowych? Tego dowiesz się z treści niniejszego artykułu!

Łąki kwietne najnowszym trendem

Jak się okazuje, najsilniejszym trendem jest powrót do przeszłości, do czasów, gdy natura samodzielnie tworzyła niezwykłe krajobrazy. To właśnie dlatego łąki kwietne stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Zdobią one nie tylko przestrzeń wokół domów, ale także w wielkich aglomeracjach miejskich. Kwietne łąki są nie tylko wyborną ucztą dla oczu. To także niezwykle ekonomiczne rozwiązanie. Kwietne łąki są bowiem o wiele bardziej wytrzymałe aniżeli trawniki. nie potrzebują one do wzrostu absolutnie żadnych nawozów. Osoby zapominalskie ucieszą się również z faktu, że łąki kwietne nie wymagają aż tak częstego podlewania.

Kwietne łąki a ekologia

Aspekt ekologii jest niezwykle istotny w przypadku kwietnych łąk. Dlaczego? Albowiem tereny, na których posiano łąki kwietne doskonale sprawdzają się jako schronienie dla wielu zwierząt. To nie wszystko. Decydując się na posianie kwiatów miododajnych można zapewnić doskonale warunki bytowe również dla owadów, a w szczególności dla zapylaczy. Problem wymierania pszczół jest jak wiadomo obecnie dość poważny. Skuteczną bronią przeciwko temu zjawisku są właśnie łąki kwietne, na które warto zdecydować się i zyskać tym samym przestrzeń zgodną z najnowszymi trendami w aranżacji ogrodu.

Warto także wspomnieć o tym, że łąki kwietne wykazują również działanie antysmogowe, dlatego coraz częściej goszczą w przestrzeniach miejskich.