mieszkanie z rynku pierwotnego

Co wybrać: mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Odwieczny dylemat osób, które stoją przed wyzwaniem zakupu mieszkania to ten, jaki rynek wybrać. Zarówno mieszkania z rynku wtórnego, jak i pierwotnego mają swoje wady i zalety. Postaramy się przybliżyć większość z nich.

Mieszkania z rynku pierwotnego

Świeże, przestronne, jasne, w dobrych punktach na mapie danego miasta, tak zwykle kojarzą się mieszkania z rynku pierwotnego. I jak najbardziej te skojarzenia są trafne oraz poprawne. Wszak deweloperzy zdają sobie sprawę z tego, jak ważna, a wręcz fundamentalne to są kwestie. Na rynku znaleźć można ofertę wielu deweloperów, jednak warto zawsze stawiać na sprawdzonych i znanych firm. Kupując bowiem nowe mieszkanie musimy bowiem być pewni, że deweloper dokończy budowę, jest wypłacalny i wiarygodny. To, co przemawia za zakupem nowego mieszkania to brak podatku, który należy uiścić w przypadku mieszkania z rynku wtórnego.

Mieszkanie z rynku wtórnego

Mieszkania z rynku wtórnego w wielu przypadkach to mieszkania przeznaczone do remontu. Z uwagi na fakt, że należy w nie zainwestować, to oferowane są często w atrakcyjnych cenach. Jeśli mamy sprawdzoną i pewną ekipę remontową, to takie rozwiązanie może być intratne. Trzeba mieć jednak na uwadze, że to dość czasochłonne zadanie. Jeśli kupimy stosunkowo nowe, acz używane mieszkanie, to zyskujemy możliwość natychmiastowego wprowadzenia się, co dla wielu osób jest niezwykle korzystne, a w niektórych sytuacjach wręcz zbawienne. Koniecznie należy sprawdzić wszystkie kwestie prawne takiego lokum, księgę wieczystą, czy nie jest zadłużone, także przy zakupie warto być wnikliwym i szczegółowym.