co robić smartphone nie chce się wlączyć

Problem z włączeniem smartfona – co robić?

Za problemy z uruchomieniem telefonu odpowiedzialność nierzadko ponosi uszkodzone oprogramowanie. Sprawa jest o tyle skomplikowania, że nie zawsze da się usunąć tę awarię we własnym zakresie. W niektórych przypadkach wchodzi to w rachubę, np. naprawa iPhone (każde miasto ma sporo punktów serwisujących telefony Apple, o czym warto pamiętać) w tym obszarze jest możliwa poprzez odtworzenie oprogramowania za pośrednictwem iTunes. Najlepiej powierzyć telefon ekspertom, którzy wgrają nowe oprogramowanie.

Czy telefon był zalany?

Jeśli doszło do zalania telefonu, wówczas jest wielce prawdopodobne, że to właśnie dlatego nie chce się on włączyć. W takiej sytuacji trzeba wyjąć z urządzenia baterię, kartę SIM i kartę pamięci. Dopiero kiedy porządnie wyschną, można włożyć je z powrotem do telefonu i spróbować go uruchomić. Jeśli to nic nie da, zalany telefon powinien trafić do serwisu iPhone’ów i innych telefonów.

Wymiana telefonu – czyli ostateczność

Wypada przypomnieć, iż naprawa smartfona na własną rękę może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jeżeli się na tym nie znamy, powinniśmy zdać się na fachowców. Gdzie znaleźć solidny serwis telefonów? Każde miasto daje pod tym względem spory wybór – odpowiedniego punktu wystarczy poszukać w internecie. Naprawa urządzenia może się okazać nieopłacalna, jeśli cena wymiany poszczególnych części i usunięcia awarii jest zbliżona do kosztu zakupu nowego telefonu lub nawet wyższa. Pracownicy serwisu doradzą klientowi, co w przypadku poważnej usterki najbardziej się kalkuluje.