mycie szamponem

Czy szampony w kostce to nowa rewolucja na rynku?

Obecne czasy zmuszają nas do zmian. Wraz z postępem cywilizacji i nadprodukcją plastiku, świat stanął w obliczu podjęcia decyzji o natychmiastowym zmniejszeniu ilości produkowania tego materiału. Wielkie przedsiębiorstwa podejmują się odpowiednich działań i stopniowo niwelują zużywanie ogromnych ilości plastikowych materiałów. W wielu drogeriach w Polsce możemy dostrzec już proponowane rozwiązania – bambusowe szczoteczki do zębów czy patyczki kosmetyczne, a także szampony do włosów i balsamy do ciała, w dość nietypowym opakowaniu. Szampony w kostkach to ekologiczna propozycja producentów kosmetyków, która niweluje konieczność przygotowania plastikowego opakowania.

Szampon w kostce przybiera nieco inną formę niż ta, do której przywykliśmy dotychczas. Z płynnej substancji zmienił się w trwałą, w kształcie kostki – podobnej np. do tradycyjnego mydła. Jak więc działa taki szampon? Wystarczy zwilżonymi rękoma pocierać kostkę, która bardzo dobrze się pieni – dzięki temu uzyskujemy odpowiednią ilość szamponu, potrzebną do umycia włosów. Aby ułatwić sobie ten proces, można zainwestować w specjalną kostkę, która zawieszona jest na jutowym sznurku. Taki sznurek możemy z powodzeniem umieścić np. na wieszaku pod prysznicem, dzięki czemu samo mycie włosów nie będzie sprawiało żadnych trudności, a kostka pozostanie w miejscu, gdzie nie będzie pod stałym naciskiem wody, co również wpływa na jej trwałość.

Szereg zalet ukryty w kostce szamponu.

Oczywistym faktem jest to, że taka forma szamponu jest ekologicznym rozwiązaniem – zmniejsza bowiem widocznie ilość zużywanego plastiku. Jednak oprócz swego proekologicznego przeznaczenia szampon w kostce posiada sporo innych zalet, które wynikają z jego użytkowania. Pierwsza z nich to oszczędność miejsca – być może nie ma to większego znaczenia pod prysznicem, ale z pewnością można docenić wielkość tego produktu podczas podróży. Tradycyjny szampon potrafi zajmować sporo miejsca, a dodatkowo często ryzykujemy rozlaniem się płynu np. w walizce. Dzięki szamponowi w kostce zaoszczędzimy sporo miejsca, które możemy przeznaczyć na inne, niezbędne produkty. Szampon w kostce jest równie efektywny w swoim działaniu, jak tradycyjne formy szamponu. Jego przeznaczenie również możemy dostosować do indywidualnych potrzeb.

Na rynku dostępne są szampony dedykowane dla włosów suchych, łamiących się, pozbawionych blasku, które możemy z powodzeniem dobrać do potrzeb swojej pielęgnacji. Szampon w kostce jest również bardzo wydajnym produktem – zazwyczaj jedna kostka wystarcza na około dwa miesiące użytkowania, co sprawia, że odwiedziny w drogerii mogą stać się rzadsze. Szampony w kostce wyróżnia naturalny skład, co sprawia, że są nadzwyczaj delikatnym kosmetykiem, niepodrażniającym skóry głowy. Naturalny skład sprawia, że pielęgnują skórę, a przy tym dokładnie ją oczyszczają, pozostawiając dodatkowo subtelny zapach.

Porównując szampon w kostce do tradycyjnej formy szamponu w butelce, możemy stwierdzić, że obydwa produkty są tak samo efektywne w swoim działaniu. Jednak różnica, która wysuwa się na pierwszy plan to inne opakowanie. Szampon w kostce to zamiennik, który powinien zawitać w kosmetyczce każdej osoby, która chciałaby przyczynić się do zmian na naszej planecie i posiadać realny wpływ na ograniczenie ilości produkowanego plastiku. Dzięki takim małym zmianom tworzymy realny wpływ na wielkie przedsiębiorstwa i sprawiamy, że tworzą one bardziej ekologiczne rozwiązania dla każdego.