Jak rozjaśnić skórę?

Masz dość poszarzałej i pozbawionej blasku skóry? Nie ma w tym nic niezrozumiałego. W końcu każda kobieta marzy o tym, aby móc cieszyć się nieskazitelną cerą. Nie bez przyczyny też rynek kosmetyczny pęka w szwach od ilości produktów i preparatów odpowiedzialnych za rozjaśnienie skóry.

Bez względu na rodzaj problemów skórnych kluczowe jest przestrzeganie zasad zdrowej i zbilansowanej diety. Więcej o takim sposobie odżywiania pisaliśmy tutaj. Należy pamiętać jednak o tym, że przetworzona żywność, fast foody, niewystarczająca ilość wody i zdrowych cukrów to jedne z najczęstszych przyczyn starzenia się skóry. Produkty przeznaczone do walki ze starzeniem się skóry znaleźć można w ofercie amerykańskiej marki kosmetycznej Dermalogica.

Kolejnym ważnym krokiem, który okaże się pomocny w walce o piękną i promienną cerę jest systematyczne stosowanie produktów bogatych w witaminę C. O tym, jak ważne jest jest wprowadzenie do codziennej diety i posiłków, pisaliśmy tutaj.

Domowe sposoby rozjaśniające cerę 

Nie sposób nie wspomnieć także o naturalnych środkach likwidujących przebarwienia, a jednocześnie rozjaśniających skórę. Z pomocą przyjdzie także własnoręcznie wykonana maseczka z cytryn lub limonek. Przygotowanie tej drogocennej mieszaniny jest banalnie proste!

Składniki:

  • 4 cytryny lub limonki, 
  • szklanka zimnego mleka, 
  • 1 łyżeczka mąki lub gliceryny 

Przygotowanie:

  • Wszystkie składniki dokładnie ze sobą wymieszaj.
  • Mieszaninę nałóż na twarz i pozostaw około 20-30 minut. 
  • Po upływie czasu zmyj letnią wodą. 

Sprawdzonym sposobem skutecznie rozjaśniającym koloryt skóry jest wykonywanie masaży przy użyciu miodu i oliwy z oliwek. Jednak, aby zabieg ten był skuteczny, konieczna jest systematyczność. To absolutna podstawa. Do wykonania naturalnej oliwki potrzebować będziesz jedynie 2 łyżek oliwy z oliwek i 1 łyżeczkę miodu. Mieszankę wmasuj w skórę przez kilka minut.