trądzik u dorosłych

Jakie są przyczyny trądziku u dorosłych?

Trądzik u osób dorosłych jest równie powszechny, co u osób w wieku dojrzewania. Różni się lokalizacją zmian skórnych oraz powodami, dlaczego one się pojawiają. Sprawdź, jakie są przyczyny trądziku po 30 roku życia.

Stres

Stres wpływa negatywnie na cały organizm, jednak na skórze pozostawia widoczny ślad. Hormony, które są wytwarzane w sytuacjach stresowych powodują powstawanie zmian skórnych. U osób dorosłych mają one nieco inny charakter. Pojawiają się głównie na brodzie, dekolcie, plecach. Przyjmują postać grudek i krostek, w następstwie których pojawiają się na skórze blizny.

Nieodpowiednia pielęgnacja

Kobiety i mężczyźni po trzydziestym roku życia powinni korzystać z wysokiej jakości produktów, dostosowanych do ich typu skóry oraz do konkretnych problemów, z którymi się borykają. W przypadku skóry z trądzikiem przydadzą się dobre preparaty oczyszczające, lekkie kremy, tonik. Jeżeli chcemy, by przyniosły one wymierne rezultaty, to warto postawić na dobre marki, takie jak Dermalogica.

Niewłaściwa dieta

Uboga w składniki odżywcze dieta to główna przyczyna powstawania trądziku. Szybkie tempo życia powoduje, że często sięgamy po fast foody i wysoko przetworzone produkty spożywcze. To błąd. Niestety, naszej skórze nie służą również ostre przyprawy. Nadwrażliwość na intensywne w smaku i aromacie pokarmy unaocznia się w postaci trądziku. Zdecydowanie lepiej z nich zrezygnować, jeśli chcemy mieć piękną, gładką skórę bez wyprysków.