mapa dzielnic Warszawy

Gdzie kupić mieszkanie? Mapa dzielnic Warszawy

Rynek nieruchomości w Warszawie, mimo ostatnich dość ciężkich wydarzeń związanych z epidemią koronawirusa, ma się całkiem dobrze, rośnie w siłę. Wielu przyszłych nabywców zadaje sobie pytanie, gdzie kupić mieszkanie w Warszawie? To właśnie dla nich, dla najbardziej niezdecydowanych, przygotowaliśmy mapę dzielnic Warszawy, które są najbardziej atrakcyjne dla przyszłych mieszkańców. Zachęcamy do lektury.

Śródmieście numerem 1 na mapie dzielnic Warszawy

Śródmieście wiedzie prym we wszystkich rankingach dzielnic Warszawy z wielu powodów. Pierwszym z nich są ceny za metr kwadratowy lokalu. A te potrafią oscylować w granicach 25 tysięcy za metr! Nie oznacza to jednak, że nie ma na nie chętnych. Wręcz przeciwnie. Miłośnicy Śródmieścia wiedzą, że nie ma lepszego miejsca na mapie dzielnic Warszawy do życia, codziennego funkcjonowania. Ogrom atrakcji, doskonała komunikacja, bliskość ważnych punktów, takich jak chociażby Dworzec Centralny. To wszystko wpływa na pozytywny wizerunek Śródmieścia stolicy.

Ochota numerem 2 na mapie dzielnic Warszawy

Nieruchomości na Ochocie są wyjątkowo atrakcyjne dla przyszłych nabywców z wielu powodów. Jak wiadomo, zakup mieszkania w Warszawie poprzedzony jest zazwyczaj sporym researchem. Przyszli nabywcy wiedzą, jakie cechy ma dane miejsce, jakie są plusy i minusy mieszkania w danej okolicy. Otóż Ochota ma zdecydowaną przewagę plusów. Ci, którzy nie chcą być w samym centrum wydarzeń i tym samym mieszkać w Śródmieściu, a jednocześnie nie wyobrażają sobie życia na obrzeżach stolicy, decydują się właśnie na mieszkania na Ochocie. Ochota graniczy bowiem ze Śródmieściem, jednak swoim mieszkańcom oferuje tak bardzo potrzebny spokój i ciszę.

Mokotów i Żoliborz na trzecim miejscu na mapie dzielnic Warszawy

Zapewne nikogo nie zdziwi fakt, że jedna z największych i jedna z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy znajduje się na podium mapy dzielnic Warszawy. Obie dzielnice całkowicie się od siebie różnią, jednak obie oferują swym przyszłym mieszkańcom niepowtarzalny klimat, doskonały dojazd (metro, tramwaje, autobusy). Ponadto w obu dzielnicach można korzystać z dobrodziejstwa rozwiniętych terenów rekreacyjnych i odpoczywać na zielonych skwerach, w parkach.