Jakie składniki warto włączyć do codziennej diety?

Warzywa są doskonałym źródłem błonnika i wody. Błonnik pomaga zapobiegać nadmiernemu zatrzymywaniu wody, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do obrzmiałych oczu i opuchniętej twarzy. Ponadto warzywa są bogate w minerały, takie jak potas i sód, które pomagają regulować ciśnienie krwi i nawadniają od środka. Owoce są świetnym źródłem witamin, minerałów i błonnika. Witamina C jest niezbędna do utrzymania dobrego funkcjonowania układu odpornościowego, a owoce takie jak cytrusy są świetne do dostarczania witaminy C. Ponadto owoce są bogate w potas, który pomaga regulować ciśnienie krwi, a także folian, który jest ważny dla utrzymania płodu i zapobiegania depresji.

Owies oraz pełnoziarniste pieczywo i płatki śniadaniowe

Te pełne ziarna są doskonałym źródłem błonnika i są bogate w węglowodany złożone. Mogą one pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi i promować uczucie pełności, co może pomóc w zapobieganiu przejadania się. Mała zmiana, taka jak włączenie większej ilości pełnych ziaren, może w gigantycznym stopniu odbić się na ogólnym zdrowiu i samopoczuciu.

Porady, jak jeść więcej pokarmów bogatych w składniki odżywcze

Zadbaj o to, aby Twoja lodówka była pełna zdrowych warzyw, owoców i fasoli. Kupuj warzywa od sprawdzonych i lokalnych sprzedawców, najlepiej również te sezonowe. Szukaj owoców i warzyw o krótkim (2 do 3 tygodni) terminie przydatności do spożycia. Pozostań nawodniony, pijąc wodę. Jeśli będziesz pić wodę, nie będziesz podjadać! Pij wodę ze zdrową mieszanką smakową, jak cytryna czy sól anyżowa. Zdrowa dieta nie polega na przyjmowaniu suplementów, ale na spożywaniu odpowiedniej ilości pokarmów bogatych w odpowiednie składniki odżywcze każdego dnia. W ten sposób dostarczasz minerałów i witamin, których naprawdę potrzebuje Twój organizm – bez dodatkowych kalorii. Zdrowe odżywianie nie musi być czasochłonne ani skomplikowane. Wprowadź małe zmiany w swojej diecie, takie jak unikanie niezdrowych przekąsek i wybieranie zamiast nich owoców. Zauważysz, że masz więcej energii i jesteś mniej głodny w ciągu dnia.