zakupy przez internet

Jak kupować ubrania przez Internet?

Kupowanie Internet to ogromna wygodna i zysk czasu, jednak nadal wiele osób nie jest do nich przekonanych. Wielu obawia się, że rozmiar będzie chybiony, materiał nie będzie odpowiadał opisowi, podobnie jak kolor czy kształt. Jak zatem kupować ubrania przez Internet, by być zadowolonym?

Dokładnie sprawdzaj tabele rozmiarów

Każda marka ma nieco inną rozmiarówkę. W jednej firmie możesz nosić ubrania w rozmiarze S, w drugiej M, a w trzeciej ku zdziwieniu, idealne będą ubrania w rozmiarze L. Porównaj tabele rozmiarów ze swoimi wymiarami i dopiero wtedy zamawiaj odpowiednio dopasowaną garderobę.

Czytaj opisy

Wiele sklepów internetowych dokładnie opisuje swoje produkty, a także uwzględnia dodatkowe informacje, takie jak na przykład to, że kolor na zdjęciu może się nieco różnić od rzeczywistego. Pomaga to uniknąć rozczarowania i konieczności odsyłania odzieży.

Dopytuj

Znane przysłowie, które brzmi “koniec języka za [przewodnika” zawiera w sobie wiele prawdy. Jeżeli nie jesteś pewien, dopytuj. Wyślij mail tudzież zadzwoń. Niektóre firmy takie jak np. dastan.pl umożliwiają nawet konsultacje ze stylistą online. Zdecydowanie jest to ogromna pomocą w szczególności dla mężczyzn, którzy zdecydowanie mniej chętniej niż kobiety udają się na zakupy odzieżowe.

Nie kupuj pod wpływem impulsu

Widząc zachęcająco niską cenę, promocję, zniżkę, często kupujemy ubrania, których nie potrzebujemy. Żałujemy później zakupu i zastanawiamy się, co z nim zrobić. Zwykle kończy się to tak, że kolejny element garderoby zostaje schowany w szafie, gdzie czeka na swoje “kiedyś się przyda”. Warto nabywać to, czego faktycznie potrzebujemy w danej chwili. Warto kierować się zasadą mniej, ale lepszej jakości.