apteczka samochodowa

Apteczka samochodowa. Co powinno się w niej znaleźć?

W czasie jazdy samochodem może zdarzyć się wszystko. Nie jesteśmy niestety w stanie przewidzieć, kiedy będzie nam potrzebna apteczka samochodowa. Mimo, że nie jest ona obowiązkowym wyposażeniem samochodu, to warto ją mieć. Co powinno się w niej znaleźć?

Koc ratunkowy

Koc ratunkowy chroni przed wyziębieniem osobę poszkodowaną. Wykonany jest z folii termoizolacyjnej.

Opatrunki

Wśród opatrunków, które powinny znaleźć się w apteczce samochodowej, trzeba uwzględnić: kompresy gazowe, bandaż, plastry z opatrunkiem, chusta trójkątna, plastry bez opatrunku. Do ochrony ran można trzeba używać dobrej jakości opatrunków, dostępnych w aptekach internetowych.

Środki ochrony własnej

Rękawiczki lateksowe oraz ustnik, dzięki któremu możemy wykonać sztuczne oddychanie metodą usta-usta, to akcesoria, których nie powinno zabraknąć w apteczce samochodowej.

Środki dezynfekujące

W apteczce samochodowej warto umieścić środki odkażające: żel antybakteryjny, wodę utlenioną, jodynę.

Dodatkowe akcesoria

Nożyczki, agrafki, czyli akcesoria, które ułatwiają założenie bandaża czy odcięcie plastra z rolki również powinny znaleźć się we wnętrzu apteczki samochodowej.

Warto pamiętać, że dzięki dobrze wyposażonej apteczce samochodowej można pomóc nie tylko komuś z naszej rodziny, znajomych, którzy podróżują z nami, ale także osobom, które doznały wypadku komunikacyjnego. Niekiedy akcesoria z apteczki plus dobra wola kierowcy mogą uratować komuś życie!