Jak urządzić kawalerkę?

Dla wielu osób funkcjonalne urządzenie kawalerki lub niewielkiego mieszkania 2-pokojowego wydaje się zadaniem wręcz niewykonalnym. Wbrew pozorom jest to dość proste zadanie, które wymaga jednak dokładnego i przemyślanego planu działania. 

Kawalerki, które nazywane bywają również jako studio, zwykle są połączeniem kuchni, jadalni i sypialni w jednym pomieszczeniu. Pomimo tego, że niewielkie metrażowo, mogą być bardzo przytulne i funkcjonalne. Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednia aranżacja i wykorzystanie przestrzeni. Poszukujesz funkcjonalnego i nowoczesnego mieszkania w stolicy? Koniecznie przyjrzyj się inwestycji Towarowa Towers zlokalizowanej przy Rondzie Daszyńskiego. Jak urządzić kawalerkę, aby było komfortowo i przestronnie?

Doskonale byłoby, gdyby meble spełniały jednocześnie kilka funkcji. Dla przykładu zaleca się, aby biurko lub stolik kawowy wyposażone były w dodatkowe szuflady na drobiazgi, lub półki, które będą w stanie pomieścić najważniejsze dokumenty czy zapiski. Rozkładana kanapa narożna może pełnić jednocześnie łóżka.

 Nie wiesz, jakie meble do kawalerki będą najlepszy wyborem? Powinny charakteryzować się przede wszystkim prostą formą. Przed podjęciem decyzji dokładnie sprawdź wymiary – właściwie dobrana szerokość i wysokość to podstawa! W wielu przypadkach doskonałym rozwiązaniem okażą się również meble zawieszane na ścianę. Zaleca się również zrezygnowanie z niemodnych lub antycznych meblościanek. Powodem jest fakt,  że zajmują masę miejsca i optycznie zmniejszają pomieszczenia. 

Podczas aranżacji kawalerki nie zapominaj jednak o tym jak ważne są dodatki! Stylowe i minimalistyczne zawsze będą dobrym wyborem!