jak nosić krawat

Podstawowe zasady noszenia krawata

Ważne i formalne uroczystości zobowiązują do noszenia odświętnych i eleganckich stylizacji. Nie bez przyczyny to właśnie krawat uznawany jest za jeden z najważniejszych dodatków w męskiej garderobie. Odpowiednio dobrany sprawia, że stylizacja nabiera charakteru i wdzięku. W tym przypadku wzór, kolor i faktura nie powinny być kwestią przypadku, ponieważ garnitur bez krawata – zwłaszcza tego właściwego – sprawia wrażenie niespełnionej. Jak nosić krawat? To prostsze niż mogłoby się wydawać!

Jak nosić krawat?

Jedną z najczęstszych rozterek, która pojawia się podczas wyboru krawata do garnituru jest jego długość. Przyjęło się, że idealnie dobrany krawat powinien delikatnie dotykać górnej klamry paska od spodni. Co ważne, nawet nieznacznie dłuższy jest już niedopuszczalny! Podobnie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o krawat kończący się mniej więcej w okolicach pępka. Jest to nieeleganckie i niestosowne. Jedyną dopuszczalną możliwością jest krótki, ale wąski krawat założony na nieformalne uroczystości. W tej sytuacji nie ma mowy o modowej wpadce.

Długość krawata powinna być uzależniona również od wzrostu mężczyzny. Niekiedy zdarza się, że znalezienie idealnego krawatu może przysporzyć nieco problemów. Właśnie dlatego tak ważne jest wybieranie sprawdzonych sklepów, posiadających zróżnicowaną rozmiarówkę, jak dastan.pl. W przypadku, gdy każdy z mierzonych lub zamówionych w sieci krawatów jest zbyt krótki jedyną stosowną możliwością może okazać się zapięcie marynarki lub schowanie go pod kamizelką.

Zastanawiasz się, jak nosić krawat? Kluczowe jest, aby pamiętać o tym, że nie każdy krawat sprawdzi się na każdą okazję. Wzorzyste krawaty bezpieczniej jest wkładać na nieco mniej formalne przyjęcia, a jednokolorowe i gładkie np. bordowe na spotkania biznesowe czy kolacje firmowe. Aby krawat wyglądał spektakularnie powinien być wykonany z najwyższej jakości materiałów. Wybór pada zwykle na szlachetny i delikatny jedwab. Wskazówki jak dobrać właściwy krawat do koszuli, znajdziesz tutaj.