Czym są markery permanentne?

O ile klasyczne markery znaleźć można niemal w każdym sklepie papierniczym, tak markery permanentne są nieco trudniej dostępnymi artykułami piśmienniczymi. Jak sama nazwa wskazuje, pozbycie się ich z powierzchni, na której zostały zastosowane będzie również nieco trudniejsza. Czy to oznacza, że zmycie tego artykułu piśmienniczego nie jest możliwe? Gdzie można kupić markery permanentne?

Gdzie stosować markery permanentne? 

Ile razy zdarzyło Ci się, że marker po napisaniu automatycznie zaczął się rozlewać? Zabrudzone tuszem ręce i ubrania doprowadzają cię do przysłowiowego szaleństwa? Najwyższa pora skończyć z tym raz na zawsze. Kluczem do sukcesu mogą okazać się markery permanentne, które z powodzeniem można stosować na różnorodnych powierzchniach m.in.: 

  • szkło, 
  • plastik, 
  • drewno, 
  • folia, 
  • beton, 
  • tworzywa sztuczne. 

W sklepie internetowym itintadlaplastykow.pl dostępne są w różnych kolorach i grubościach końcówek. Dzięki temu zarówno profesjonaliści, jak i osoby początkujące znajdą najodpowiedniejszy produkt dla siebie. Różnice tkwią jednak nie tylko w grubościach końcówek, ale również ich wykończeniu – mogą być okrągle lub ścięte. Dzięki temu szybkie pokrycie nawet dużej powierzchni lub wykonanie idealnie cienkich linii możliwe jest dzięki kilku pociągnięciom markera permanentnego.

Wodoodporne i trwałe – to właśnie te dwa słowa najlepiej określają ten artykuł piśmienniczy. Wykonane są bowiem na bazie alkoholu lub rozpuszczalnika alkoholowego. Osoby, które zetknęły lub dopiero zetkną się z nim po raz pierwszy z pewnością dostrzegły/dostrzegą o wiele dłuższy czas zasychania. Jednak fakt, iż są w stanie przetrwać nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne sprawia, że cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Wykończenie niepowtarzalnego kubka na prezent lub napisu w drewnie? Może chcesz stworzyć spersonalizowany autograf na płycie CD lub DVD? Z markerami permanentnymi nie ma rzeczy niemożliwych!

Czym zmyć marker permanentny?

Wielkie dzieło dokończone, ale w trakcie nie wszystko poszło zgodnie z planem? Zastanawiasz się, czym zmyć marker permanentny? Sposób na pozbycie się tego artykułu piśmienniczego zależeć będzie od powierzchni, na której został zaaplikowany. I tak, aby usunąć go z drewnianej powierzchni skuteczne, może okazać się użycie ściereczki delikatnie zwilżonej w alkoholu izoprypolowym. Podczas artystycznych uniesień ucierpiała ściana? Niezastąpiona okaże się odrobina pasty do zębów. Wbrew pozorom usunięcie markerów permanentnych jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. 

piotr kowalski
Copywriter

Jestem Piotr Kowalski, doświadczony copywriter i pasjonat podróży. Uwielbiam tworzyć ciekawe artykuły, które łączą moją miłość do pisania z fascynacją różnorodnymi miejscami na świecie.